- Начало
- Информация
- Как да разпознаете истинските сребърни бижута от фалшивите
Как да разпознаете истинските сребърни бижута от фалшивите

Искате да проверите дали бижуто Ви е изработено от сребро с проба 925? Съществуват няколко основни, сигурни метода, благодарение на които в домашни условия можете да осъществите Вашия тест.
"Как да разбера дали бижуто, което закупих, е изработено от сребро с проба 925?"
Закупуването на сребърни бижута определено е една добра инвестиция, която става все по-ценна с времето, без значение какъв вид сребърни бижута или други изделия от сребро притежаваме.
Тук ще засегнем темата как бихте могли да разпознаете фалшивото от истинското сребро. Наистина това е доста деликатна задача, която не би могла да се разреши на пръв поглед от непрофесионалист. За съжаление среброто е сред металите, които лесно могат да бъдат имитирани успешно. Представете си, че закупувате своето ново бижу и след известно време разбирате, че среброто е имитация. Основна задача за Вас е да можете да проверите доколко то е истинско.
Темата, която публикуваме, е във връзка с търсенето на методи за проверка на съмнителни сребърни изделия, но няма връзка с представените за продажба сребърни бижута в www.silverport.bg.
Бижутата в уеб сайта са с гарантирано съдържание на сребро 925 в материала, освидетелствано с държавен печат за проба 925 и печат на производителя върху самото сребърно изделие.
Чистотата на среброто при изработване на сребърни бижута (Sterling Silver 925) е 92,5%. Останалите 7,5% най-често са съдържание на мед. По този начин се получава една наистина подходяща сплав за изработка на бижута.Тук не говорим за сребърно покритие, което се поставя върху друг метал или сплав и може да се огъва, потъмнява и изтърква лесно. Тези проценти са високи, щом имаме в предвид, че абсолютно чистото сребро е 99,9% (но то се използва само за посребряване, тъй като е прекалено меко). Има няколко основни начина , които ще ви помогнат в това да се уверите, че Вашите бижута са от сребро с проба 925.
МЕТОД 1. Тест с магнит
За този тест Ви е нужен магнит. Нека започнем от там, че среброто, златото и платината се отнасят към групата на цветните, благородни метали, което означава, че те НЕ СЕ привличат от магнит (при тях липсват магнитните свойства). Вземете своето „сребърно” бижу или парче „сребро” и го поставете в близост до магнита. Ако то е привлечено от него и залепне за повърхността му, това означава, че не е сребро. Най-вероятно е от неръждаема стомана, която е силно полирана, за да придобие вид на сребро или е някакъв метал/сплав със сребърно покритие.
МЕТОД 2. Азотна киселина
Този метод е изключително ефикасен, бърз, лесен и много точен, използван най-често от бижутерите. Той може да бъде и опасен, ако не сте добре запознати какво точно трябва да направите. За ваша безопасност се нуждаете от правилните материали и правилната среда. Купете азотна киселина (продават се готови тестери на сребро). Другото, което трябва да си набавите, са ръкавици. Капнете една капка азотна киселина върху вашето бижу (желателно е да бъде на по-закрито място, защото е много вероятно да остане нежелана за Вас следа върху среброто). Ако среброто е максимално чисто (от 90% до 100%), то тогава ще се оцвети в цвят кремав. Посребрените сребърни бижута или тези с ниско съдържание на сребро са склонни да се оцветят в зеленикав цвят (от 75% до 90%). Това се случва поради високото съдържание на мед. Ако получите цвят син или светложълт, то това означава, че съдържанието на сребро е много ниско или липсва.
МЕТОД 3. Печат 925
Процентът на чистота на среброто при стерлинговите бижута, както по-нагоре казахме, е 92,5%. Този процент се обозначава като печат „925” върху самото сребро. Потърсете го от вътрешната страна или към закопчалката на вашето бижу. Отсъствието на този печат не означава непременно, че това не е сребро. В случай, че липсва, следващата стъпка е да потърсите официален печат на фирмата, изработила сребърното бижу.
МЕТОД 4. Мека бяла кърпа
С помощта на мека бяла кърпа започнете да търкате малка част от среброто. Ако върху него започнат да се появяват черни петна, то тогава вашето сребро е истинско. Причината за това е, че стерлинговото сребро 925 окислява при взаимодействие с въздуха. Да се получават с течение на времето такива петна върху вашето бижу е нормално, ако то е истинско. Няма за какво да се притеснявате.
МЕТОД 5. Тестване на сребро с лед
Този метод не е подходящ за бижута, поради причината, че не е особено удобно. Може да тествате сребърни монети или плочи. Вземете две купчета лед. Сложете едното купче върху Вашето сребро, а другото до него (като трябва повърхността, на която слагате второто купче, да е с еднаква температура на тази на среброто). Ако ледът, сложен върху среброто, започне да се топи с по-бързо, то следва среброто да е истинско. Съществува и вероятността да бъде просто със сребърно покритие - в този случай ледът отново ще се топи с по-голяма скорост, но с по-малка в сравнение с тази на истинското сребро.
МЕТОД 6. Цена
Цената, която сте дали за Вашето бижу, е добър показател дали то е истинско или не. Сребро с проба 925 е в пъти по-скъпо от другите алтернативи, които се предлагат на пазара. Ако цената е твърде хубава, за да е истина, то тогава има вероятност да не закупувате сребърно бижу с проба 925.
Запознавайки се с това какво представлява истинското стерлингово сребро с проба 925 и използвайки тези методи, Вие ще разширите познанията си в областта и ще получите необходимата Ви информация. По този начин различаването на фалшивото от истинското стерлингово сребро се превръща в една достижима задача.
Ако имате съмнение дали Вашето бижу е от истинско сребро и се нуждаете от професионална оценка, съветът ни е да посетите бижутер.
Теми
Статии
- Съдържание на темите | Как да се ориентираме
- Информация за търговци на сребро
- Molvani
- Информация за уеб сайта Silverport.bg
- Кутии за бижута
- Контакти
- Декларация за поверителност
- Разгледайте новите ни модели
- Очаквайте скоро разпродажба
- Предстоящо обновяване на
- Какви бижута да носим в годината на коня според китайския календар
- По-По-НАЙ
- Мисли, сентенции и вицове за бижута
- Съновник - Сънища и бижута
- Много съм доволен!
- Изработка с материал на клиента
- Изработка по модел на клиента
- Ремонт на бижу, което не сте закупили от нас
- Корекция на бижу - ремонт, преправяне на размер и др.
- Как да изберем подходящ медальон или колие?
- Как да изберем подходяща гривна?
- Напишете ни какво търсите?
- Как да изберем подходящ пръстен
- Какво бижу да купим според зодията.
- Какво бижу да подарим спрямо конкретния повод?
- Почистване на сребро и сребърни повърхности
- Сравнителни таблици
- Видове механизми на бижутата
- Регулируеми бижута, със самонагласяне на размера
- Размер гривна
- Алергии
- Опаковки и кутии
- Видове камъни и перли в сребърната бижутерия
- Бижутерски емайл, керамика и седеф
- Речник на термините в бижутерията
- Искам да поръчам /да изпратя/ като подарък
- Срокове и изработка на сребърните бижута
- Начини на плащане
- Издаване на сертификати и документи
- Международна доставка на сребърни бижута
- Оригинални снимки на продуктите
- Производители в Silverport
- За нас | Екип, идеи и развитие
- Препоръки и рекламации
- Видове закопчалки за обеци
- Колекция сребърни бижута с български традиционни символи
- Бижутерско сребро проба 925
- Производител Studio Nikolas
- Видове и стилове сребърни гривни
- Стилове и видове пръстени
- История на пръстена
- История на гривната
- История на среброто и сребърните бижута
- ОБЩИ УСЛОВИЯ на SILVERPORT.BG
- Как да върна закупен продукт
- Естествена среда на среброто
- Как да съхраняваме сребърните бижута?
- Какво означават етикетите "изчерпан", "наличен", "поръчка"
- SITEMAP | Разпределение и карта на сребърните бижута
- Показалец в подробния изглед на продукта
- Как да направя/откажа поръчка
- Гаранция на сребърните бижута
- Приложение на благородния метал сребро
- Как да разпознаете истинските сребърни бижута от фалшивите
- Доставка и опаковка
- Гравиране на бижута и промени по модела
- Как да изберем подходящи обеци?
- Грижа и правилна експлоатация на сребърните бижута
- Какво е съдържанието на сребро в бижутата?
- Кожа и силикон в бижутерията
- Как се изчислява съотношението грамаж- цена?
- Размери на пръстени